konie-folbluty   Witaj na stronie Polskiego Związku Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej.

Celem naszego Związku jest dążenie do rozwoju i doskonalenie hodowli koni pełnej krwi angielskiej w Polsce.


   Welcome to the Polish Thoroughbred Breeders Association site.

The aim of our Association is the development and improvement of breeding thoroughbred horses in Poland.

MIJA TERMIN ZAKUPU TAŃSZYCH BILETÓW NA ME WKKW - STRZEGOM 2017
30.03.2017
W dniach 17-20 sierpnia 2017 roku na hipodromie w Morawie koło Strzegomia rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. System sprzedaży biletów oparty jest na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”, co również oznacza - im szybciej tym taniej, a bilety są do nabycia w ogólnodostępnej przedsprzedaży już od 17 sierpnia 2016 roku. Cennik opublikowany jest na stronie Mistrzostw Europy www.strzegom2017.pl Organizatorzy przygotowali specjalną ofertę z 10% rabatem dla członków Polskiego Związku Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej na bilety kategorii II – wstęp na obiekt wraz z rezerwacją miejsca na trybunie siedzącej, dostęp do trasy crossu, stref cateringu, pokazów i wystaw. Cena regularna to 150 złotych, a cena z rabatem to 135 złotych. OFERTA jest dostępna TYLKO dla zamówień dokonanych przez Polski Związek Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej DO 31 MARCA 2017 roku. Dlatego członków Związku (którzy opłacili składki członkowskie za lata 2016-2017) zainteresowanych zakupem biletu z 10% rabatem prosimy o kontakt na e-mail folbluty@folbluty.org oraz wpłatę 135 złotych na konto Związku (zakładka KONTAKT) w terminie do 30 marca bieżącego roku. Na Mistrzostwa Europy WKKW do Strzegomia zaprasza Dyrektor Zawodów – Marcin Konarski.
TUNIS WZIĄŁ REWANŻ
29.03.2017
Trzyletni TUNIS (Estejo – Tracja po Llandaff) hodowli SK Iwno wystartował dzisiaj na francuskim torze w Compiegne. Siwy ogier prezentował się bardzo dobrze, świetnie galopował i poprawnie skakał – zdecydowanie lepiej, gdy tempo wzrosło. W wymagającym pokonania 11 płotów na dystansie 3200m Prix des Benjamins podopieczny trenera Guillaume’a Macaire’go z niezawodnym Bertrandem Lestrade’m w siodle wziął rewanż na wałachu Brutus du Rheu (po Vision d’Etat), który pokonał go w sezonowym debiucie (6 marca). Warunki gonitwy dla 3-letnich ogierów i wałachów przewidywały wagę 65kg oraz dodatkowy kilogram za każde wygrane 5000 EUR. Dlatego też faworyzowany Tunis niósł 67kg, a jego niedawny pogromca 69kg. Na elastycznym torze (3,5), w gonitwie „na lewą rękę” nasz bohater galopował blisko drugi, by po 10-tym płocie na moment stracić pozycję, którą bardzo szybko odzyskał na ostatnim skoku. Finiszowe metry należały już tylko do niego – wygrał bardzo pewnie o 3 długości w czasie 3’56.77”, a wałach Brutus du Rheu wywalczył drugą lokatę. Biegało i ukończyło gonitwę 8 koni.
BIULETYN NR 1/2017
28.03.2017
Na stronie Polskiego Klubu Wyścigów Konnych dostępny jest Biuletyn nr 1/2017 zawierający wykaz koni w poszczególnych stajniach oraz zarejestrowane barwy wyścigowe, a także kursy walut. Biuletyn jest dostępny w formacie pdf. Uwadze polecamy zamieszczony również w zakładce „BIULETYNY” plik zawierający uzupełnienia, poprawki, a z czasem także zmiany do danych zawartych w Biuletynie nr 1/2017, który jest na bieżąco aktualizowany w trakcie sezonu wyścigowego. Hodowców i właścicieli prosimy o uważne sprawdzenie danych ich koni i zgłaszanie do PKWK ewentualnych niezgodności.
NIE MIAŁ DOBREGO…
27.03.2017
NIE MIAŁ DOBREGO… …kto nie miał siwego! To stare powiedzenie pasuje jak ulał do zwycięzcy Dubai World Cup 2017 czteroletniego ARROGATE (Unbridled’s Song – Bubbler po Distorted Humor). Wszyscy już wiedzą, że urodzony 11 kwietnia w Stanach Zjednoczonych (hodowli Clearsky Farms) pupil trenera Boba Bafferta (nota bene też siwego!) kosztował Juddmonte Farms Khalida Abdullaha 560.000 USD (wrześniowa aukcja roczniaków w Keeneland) i że w 8 startach przegrał tylko raz (trzeci z debiutu). Wiadomo powszechnie, że wygrał Travers St. G1 i zanotował bezprecedensową triplę: Breeders’ Cup Classic G1 – Pegasus World Cup G1 i Dubai World Cup G1, co uczyniło go „najbogatszym” koniem w historii USA – 17.084.600 USD. Nie jest tajemnicą, że Arrogate jest rekordzistą toru Saratoga na 2000m (1’59.36”), ani że sięgnął po tytuł „Eclipse Champion 2016” w kategorii trzyletnich ogierów. Patrząc w rodowód zinbredowanego 4x4 na og.Mr Prospector i 5x5 na og.In Reality największego bohatera wyścigowych rubryk i wortali, można jednak prześledzić, skąd się wzięła jego siwa maść. Kto zna zasady dziedziczenia barwy sierści u koni, ten wie, że aby koń był siwy przynajmniej jeden z jego rodziców musi być tej maści. Wprawdzie piąta matka Arrogate – IMANATIVE jest siwa, ale to ojcu UNBRIDLED’S SONG zawdzięcza on swoją „biel” (na razie jeszcze dość ciemną!). Maszerując przez pokolenia dochodzimy do ogiera GREY SOVEREIGN, który jest zinbredowany (4x5) na legendarnego ogiera THE TETRARCH (Roi Herode – Vahren po Bona Vista). A bez niego nie byłoby przecież takich koni, jak MUMTAZ MAHAL, NASRULLAH, ROYAL CHARGER, BOLD RULER, SECRETARIAT, SHERGAR, PETITE ETOILE, CAMELOT, GOLDEN HORN, DANEHILL, NORTHERN DANCER, SADLER’S WELLS i GALILEO. “Najjaśniejszy klejnot w historii rasy w Irlandii. Koń o oślepiającej szybkości, chociaż wyhodowany by zwyciężać na długich dystansach. Wybryk natury, o którym jego trener powiedział, że już nigdy nie będzie drugiego takiego!” Okazuje się, że miał rację, a może… nie?
Z TARCZĄ…
27.03.2017
Z TARCZĄ… wrócą do swoich stajni konie polskiej hodowli startujące ostatnio na bieżniach Niemiec i Francji. 24 marca w Strasbourgu 5-letni HUBAL (Safety Wire – Hebra po Who Knows) hodowli Marcina Kaszubowskiego zajął 3 miejsce w stiplowym Prix du Mont Sainte-Odile, wygrywając 3.080 EUR. Podopieczny trenera Grzegorza Wróblewskiego z dżokejem Janem Faltejskiem w siodle stracił do zwycięskiego CALISCO DE KERSER (po Al Namix) 6,5 długości. Ten w 6-konnej stawce na dystansie 3400m uzyskał czas 4’23.27” na miękkim (4,6) torze, a gonitwę ukończyło 5 koni. Dwa dni później EJO PRITCHARD (Belenus – Enchanted Ocean po Royal Academy) hodowli Gordona Richardsa w grupie 15 klaczy w wieku 4-5 lat minęła celownik druga. W rozegranym na torze Meslay-Du-Maine stiplu Prix Hercules (dystans 3500m) lepsza o 2 długości była tylko DIVA DU GRAND VAL (po Great Pretender), która wygrała w czasie 4’16.67” (tor elastyczny 4,2). Trenowana przez Guillaume’a Macaire’a czterolatka zdobyła 4.320 EUR, a dosiadał klaczy Raymond-Lee O’Brien. Tego samego dnia w Niemczech (Dusseldorf) w handikapie II kategorii (D) na 1400m udanym finiszem popisała się 6-letnia UCZITELKA TANCA (Cloword – Ukajali po Royal Court) hodowli Joanny Zalewskiej. W 9-konnej stawce o nos zwyciężyła NEVE (po Tertullian) pod wagą 54,5kg. Podopieczna trenera Michała Borkowskiego, która (w siodle dż. Bayarsaikhan Ganbat) niosła 59kg, wygrała 2200 EUR. Wnuczka kapitalnej Upsali (Who Knows – Uferschwalbe po Zigeunersohn) byłą ostatnią grą w totalizatorze, a po gonitwie sędziowie zdecydowali, że pobrana zostanie od niej próba dopingowa. Na miękkiej bieżni czas Neve (aktualny GAG 66,5kg) to 1’27.01”. Ostatnie miejsce w Cadillac Ulmen Cup zajęła 5-letnia Novice of Budysin (Soldier Hollow – Nobile Lady po Silvano), czyli półsiostra dobrze znanych w Polsce klaczy: Natalie of Budysin (po Martillo) – zdobyła Derby i Oaks oraz Narima of Budysin (po Lateral) – w wieku 2-4 lat wygrała na Służewcu 2 gonitwy. Matka tej trójki dała dotychczas 6 źrebiąt (same klaczki!), z których biegały i zwyciężały 3, bo Novice of Budysin wygrywała czterokrotnie w wieku 3-5 lat. Z tej rodziny w Warszawie przed rokiem biegał również Nolan of Budysin (Distant Music – Nelly of Budysin po Mamool i Nobile Lady) jednak bez większego powodzenia. Mniej udany występ zaliczył 26 marca SANTO CERRO (Sorbie Tower – Santa Caterina po In Camera), który tym samym zapoznał się z trudnym, centralnym paryskim torem dla „skoczków” – Auteuil. W płotowym Prix Virelan był ostatnim z 6 koni, które ukończyły gonitwę dla 4-latków (a w dystans 3600m ruszyło 7). A już 29 marca we francuskim Compiegne ma szansę rywalizować iwieński 3-letni TUNIS (Estejo – Tracja po Llandaff). Trzymamy kciuki!
HANDIKAP GENERALNY PRZED SEZONEM 2017
25.03.2017
Na stronie Polskiego Klubu Wyścigów Konnych w zakładce "Statystyki" dostępny jest handikap przed sezonem 2017, a w zakładce "Informacje wyścigowe" podział koni na grupy. Zapraszamy do lektury.
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |