30 06 2017

SANTO CERRO W MERANO


25 czerwca SANTO CERRO wystartował we włoskim Merano w Criterium di Primavera Grupa 2.

Kategoria: Dobre, bo polskie
Napisał: folbluty

Wyhodowany w Krasnem 4-letni wałach SANTO CERRO (Sorbie Tower – Santa Caterina po In Camera) 25 czerwca wystartował we włoskim Merano w Criterium di Primavera Grupa 2. W płotowej batalii czterolatki miały do pokonania dystans 3500m i 18 płotów. Na starcie do walki o 44.000 EUR, w tym 17 tysięcy dla zwycięzcy, stanęło 8 koni, z których 5 jest trenowanych w Czechach.

Nasz bohater tradycyjnie już objął prowadzenie po starcie, a po szóstym skoku lokował się na miejscu drugim. Miękka (w skali 5,0) bieżnia nie była jednak jego sprzymierzeńcem i po 11-stym płocie Santo Cerro stracił wysoką pozycję - galopował piąty. Na finiszu zachował jednak sporo sił i ostatecznie minął celownik trzeci (2 ¼ - 1 długość), licząc się w końcowej rozgrywce, chociaż tym razem bez szansy na wygraną.

Podopiecznego trenera Grzegorza Wróblewskiego dosiadał Marek Stromsky. A gonitwę dubletem wygrały konie, które przygotowuje do startów Josef Vana. Zwyciężył znany z Warszawy wałach DUSIGROSZ (przed rokiem pierwszy w St.Leger). Wyścig ukończyło 6 koni, dwa zostały zatrzymane przez jeźdźców.

Na zdjęciu: Nagrody dla zwycięzców. Fot. Tomasz Celmer.