6 10 2016

LICYTACJA W KRASNEM


Mimo deszczowej pogody Stadninę odwiedziło dużo gości, a co najważniejsze poniedziałkowa aukcja zakończyła się sukcesem. Sprzedano (w kraju) sześć z dziesięciu (60% oferty) rocznych ogierków, a ceny wahały się od ośmiu do szesnastu tysięcy złotych

Kategoria: W kraju
Napisał: folbluty

Mimo deszczowej pogody Stadninę odwiedziło dużo gości, a co najważniejsze poniedziałkowa aukcja zakończyła się sukcesem. Sprzedano  (w kraju) sześć z dziesięciu (60% oferty) rocznych ogierków, a ceny wahały się od ośmiu do szesnastu tysięcy złotych. Łączna uzyskana kwota to 66.000 złotych, co dało średnią 11.000 złotych. 

Najdroższym koniem okazał się TANATOS (Calming Influence – Tormenta po Jape). Drugą cenę (13.000 zł) uzyskał BERGEN (Calming Influence – Bagera po Royal Court). 10.000 złotych zapłacono za ogierki GOLDEN CUP (Camill – Golden Queen po All Hands On Deck) i MAMERTYN (Calming Influence – Marantha po Saphir). WALL STREET (Calming Influence – Wellamy po Black Sam Bellamy) kosztował dziewięć, a JONATAN (Calming Influence – Joka po Tioman Island) osiem tysięcy złotych.

Zainteresowaniem dzierżawców cieszyły się również klaczki i w efekcie cała przedstawiona dwunastka trafi do krajowego treningu. A licytowany procent dzierżawy wahał się od 5 do 78 (średnio wyniósł 36,4).

Na zdjęciu: SK Krasne zimą. Fot. Paweł Gocłowski.