13 10 2016

NAPASTNIK W PARDUBICACH


NAPASTNIK podczas najważniejszego z pardubickich mityngów wygrał w minioną niedzielę przeszkodową Cenę CASCH

Kategoria: Dobre, bo polskie
Napisał: folbluty

Wyhodowany w Stadninie Koni Iwno 4-letni NAPASTNIK (Tempelwächter – Narracja po Enjoy Plan) podczas najważniejszego z pardubickich mityngów wygrał w minioną niedzielę przeszkodową Cenę CASCH (z pulą nagród 200.000 Kč, w tym 100.000 Kč dla zwycięzcy) na dystansie 4200 metrów.

Gniady wałach miał za przeciwników jedenaścioro rówieśników. Trenowany przez Michala Liska Napastnik zwyciężył w walce o pół długości od czeskiego wałacha Jesmoon, w czasie 5’34.76”, a gonitwę ukończyło 8 koni. Do sukcesu poprowadził go Jan Faltejsek, którzy cztery godziny później zwyciężył w Wielkiej Pardubickiej, dosiadając 9-letniego wałacha CHARME LOOK.

A Napastnik wywodzi się z rodziny klaczy Nuta. Jego matka – NARRACJA biegała 2-4 letnią, wygrywając tylko raz w wieku 3 lat, ale regularnie zajmowała płatne miejsca. Druga matka – NESTORIA (po Tioman Island) startowała 2-3 letnią, zwyciężając dwukrotnie w wieku lat trzech i zawsze kończąc na premiowanej pozycji. Trzecia matka – NIESPODZIANKA (po Shepard) miała udaną karierę torową. Dwulatką zwyciężyła w debiucie, by rok później wygrać 4 razy, a ponadto była trzecia w Nagrodzie Haracza i tylko raz kończyła bez miejsca - w Nagrodzie Rzecznej. Czwarta matka – NIEDZIELA (po Babant) w wieku 3 lat dwukrotnie mijała celownik pierwsza.

Talent skokowy Napastnik zdaje się zawdzięczać obecności w rodowodzie reproduktorów, których potomstwo bardzo dobrze radziło sobie w gonitwach z płotami i z przeszkodami, czyli ogierom ENJOY PLAN (Kolorado, Dalfors, Jesienny Krokus, Duce, Cieszymir, Ciernik), TIOMAN ISLAND (Duero, Dżingiel) i BABANT (Kreator, Nobleman).

Na zdjęciu: Puchary w Nagrodzie Iwna (Przychówku) 2011. Fot. Tomasz Celmer.