20 10 2016

LICYTACJA W GOLEJEWKU


Podczas poniedziałkowej aukcji w jednej z najbardziej utytułowanych polskich stadnin

Kategoria: W kraju
Napisał: folbluty

Podczas poniedziałkowej (17 października) aukcji w jednej z najbardziej utytułowanych polskich stadnin hodujących konie pełnej krwi angielskiej nabywców znalazło 8 roczniaków, a 5 klaczek zostało wydzierżawionych – wszystkie w kraju.

Uzyskane ceny wahały się od 5.000 złotych za ogierka KOMANDOS (Tempelwächter – Kompozycja po Don Corleone) do 10.500 złotych – tyle uzyskano za ogierka SORRENO (Estejo – Sontra po Saphir). GRIMM (Tempelwächter – Galeria po All Hands On Deck) kosztował 6.000 złotych. NAOS (Needham’s Fort – Nonna po Fourth of June), JUGANIS (Estejo – Junona po Omen) i klacz UZZA (Tempelwächter – Urania po Jape) zmieniły właściciela za 8.000 złotych, a za ogierki DARGO (Estejo – Doris po Gentlewave) i TOKO (Ruten – Turkawka po Krater) zapłacono po 10.000 złotych.

Licytowany procent dzierżawny wahał się od 20 do 35. W barwach nowych właścicieli biegać będą klacze: DEKLARACJA (Ruten – Decora po Belenus), INDRA (Ruten – Imogena po Fourth of June), KOBLENCJA (Needham’s Fort – Konbola po Belenus), KOJRA (Ruten – Królowa Renet po Don Corleone) i KSIĘŻNICZKA ANNA (Ruten – Księżna Śniegu po Belenus).

Na zdjęciu: Czestram w Stadninie Koni Golejewko. Fot. Maria Kinga Świdzińska.