27 02 2017

TERAPENA I HUBAL W FONTAINEBLEAU


W sobotę 25 lutego, na torze Fontainebleau we Francji

Kategoria: Dobre, bo polskie
Napisał: folbluty

W sobotę 25 lutego, na torze Fontainebleau we Francji, w gonitwie z płotami (Prix du Conseil Municipal de Chailly en Biere) wystartowało jedenaście 5-letnich koni, które nie wygrały sumy nagród 18000 € (wyścig z warunkami).

Dystans 3550m wymagał pokonania 13 płotów. Na miękkiej (w skali 4.6), trawiastej bieżni, w czasie 4’24.5” pierwszą nagrodę w wysokości 10560 € zdobyła wyhodowana w SK Krasne TERAPENA (Belenus – Tangarana po Saphir). Dosiadana przez dżokeja Jana Faltejska prowadziła od startu i z wyjątkiem 9 płotu skakała bezbłędnie. Klacz trenowana dla czeskiej właścicielki u naszych południowych sąsiadów przez Grzegorza Wróblewskiego wygrała pewnie, a gonitwę ukończyło 10 koni (jeden został zatrzymany przed 12 płotem).

Wcześniej w Prix de la Societe des Courses de Pau (stipl z warunkami dla 5-letnich koni na dystansie 3600m) dzielnie spisał się wałach HUBAL (Safety Wire – Hebra po Who Knows). Wychowanek Marcina Kaszubowskiego w 10-konnej stawce minął celownik drugi, wygrywając 5760 €.

Na trasie gonitwy konie i jeźdźcy mieli do pokonania 15 przeszkód. Dżokej Faltejsek prowadził podopiecznego trenera Grzegorza Wróblewskiego blisko czoła, by po trzecim skoku objąć prowadzenie. Po 14 przeszkodzie Hubal stracił pozycję lidera i chociaż nie mógł zagrozić zwycięzcy, to pewnie obronił drugie miejsce. Wyścig ukończyło 7 koni. Warto przypomnieć, że w połowie listopada ubiegłego roku, reprezentujący Czechy Hubal, odniósł swoje pierwsze zwycięstwo (inkasując 9350 €), a miało to miejsce w Mediolanie w Premio Lainate (4000m, konie 4-let. i starsze).

Na zdjęciu: The Canal Turn. Autor Graham Isom.