29 12 2022

ZMARŁ GRZEGORZ KACZMAREK


19 grudnia 2022 roku zmarł Grzegorz Kaczmarek - hodowca i właściciel koni pełnej krwi angielskiej.

Kategoria: Ogólne
Napisał: folbluty

Był pierwszym, w powojennej historii polskich wyścigów konnych, prywatnym hodowcą i właścicielem, którego konie wygrywały znaczące gonitwy na Służewcu. Swoją pasją, miłością do koni, determinacją i uporem przecierał innym prywatnym osobom szlak w sferze, która do tamtego momentu była zupełnie zamknięta i zarezerwowana wyłącznie dla Państwowych Stadnin. 

Dwie wyhodowane przez niego klacze Bella Donna oraz Zagara zapisały się szczególnie w historii polskich wyścigów jako zwyciężczynie Wielkiej Warszawskiej, ale wyhodowane przez niego konie wygrywały również m.in. Nagrody Oaks, Iwna, Wiosenną, Krasne, Rzecznej oraz Syreny.

Działał również bardzo aktywnie na rzecz wyścigów konnych. W roku 1991 założył, nieistniejące już, Polskie Towarzystwo Właścicieli i Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej, od pierwszej kadencji, przez wiele lat był członkiem Rady Polskiego Jockey Clubu. Rozwój wyścigów i hodowli w Polsce zawsze był dla niego ważnym tematem.   

Choć w ostatnich latach zmuszony był do rezygnacji z hodowli koni pełnej krwi angielskiej oraz wycofał się ze środowiska wyścigowego to miłość do koni nigdy w jego życiu się nie skończyła. 

Msza pogrzebowa odbędzie się 30 grudnia 2022 r o godzinie 12.00 w kościele Sióstr Wizytek na Krakowskim Przedmieściu.

Szczegóły ceremonii znajdują się pod linkiem: https://nekrolog.eklepsydra.pl/powiadomienie/6DEGE42VIJYP 

Rodzinie i Najbliższym składamy kondolencje.