6 03 2017

TUNIS W COMPIEGNE


Najdroższy koń ubiegłorocznej aukcji na Służewcu

Kategoria: Dobre, bo polskie
Napisał: folbluty

Najdroższy koń ubiegłorocznej aukcji na Służewcu, trzyletni obecnie ogier TUNIS (Estejo –Tracja po Llandaff) hodowli SK Iwno zadebiutował w poniedziałek (6 marca) we Francji. Kupiony za 100.000 złotych lider pierwszego rocznika po ogierze ESTEJO (Johan Cruyff – Este po The Noble Player) wystartował w Prix d’Essai des Poulains – płotowej gonitwie dla 3-letnich ogierów i wałachów na 3200m.

W 15-konnej stawce dosiadany przez Bertranda Lestrade’a siwek zajął miejsce drugie, inkasując 12.480 €. Wyścig ukończyło 12 koni, a zwycięzcą został BRUTUS DU RHEU (po Vision d’Etat) w czasie 4’17.52” po torze miękkim (5.1). Trzy długości stracił do niego Tunis, który o krótki łeb wyprzedził SPINOZZAR’a (po Spider Flight).

Jedyny jak dotąd zwycięzca po og.Estejo jest zinbredowany (5x5x4) na ogiera Northern Dancer, a w Polsce biegał dwulatkiem 2 razy, zajmując miejsca trzecie i pierwsze. Tunis to kolejny po Singapurze, Ejo Pritchard i Hammamecie udany zakup trenera Guillaume’a Macaire’go w Polsce. Wiele wskazuje więc na to, że również tej jesieni francuski szkoleniowiec odwiedzi Warszawę podczas licytacji koni w treningu.

Na zdjęciu: Trofea dla zwycięzców Memoriału dr. Aleksandra Falewicza. Fot. Tomasz Celmer.