30 11 2022

IMIENINOWY PREZENT ,,,


... prosto z Francji.

Kategoria: Dobre, bo polskie
Napisał: folbluty

Czteroletni wałach DESIRO (Silvaner – Decossa po Ecosse) hodowli Andrzeja i Ryszarda Zielińskich zwyciężył dziś w Compiegne, w sprzedażnej gonitwie z płotami – Prix du Treport na dystansie 3800m. Urodziwy wałach dobrze skakał i wzorowo przeprowadzony przez Kiliana Dubourga (70kg) bez problemu pokonał na ciężkiej bieżni 14 płotów i 6 rywali, zwyciężając o 5 długości. Była to jego druga wygrana we Francji, bo przed rokiem wygrał Prix d’Ousse-Suzan na 3000m na torze Mont-de-Marsan. W dotychczasowych 8 startach uzbierał 25.535 €. Szczegółową karierę wychowanka dzisiejszego Solenizanta (tą drogą panu Andrzejowi Zielińskiemu składamy najlepsze życzenia imieninowe) znajdziecie Państwo na stronie www.france-galop.com, gdzie po bezpłatnej rejestracji można też obejrzeć gonitwy podopiecznego trenerskiego duetu Lageneste – Macaire.

DESIRO to młodszy półbrat dzielnego ogiera DOGMAT (po Kandahar Run), który dwulatkiem sięgnął po szarfę Nemana, a trzylatkiem kończył trzeci w Korabia, a przede wszystkim w Wielkiej Warszawskiej (za ogierami Va Bank i Tantal). Pięć gonitw 2-4 letnim wygrał też DAKAR (po Exciting Life), a matka tego tercetu - DECOSSA (od Desert Kaya po Bikala) na torze była bardzo pożyteczną klaczą. Biegała 3-4 letnią 10 razy: 3xI, 4xII (w tym w pierwszo grupowych Nagrodach Demon Cluba i Łazienkowskiej), 2xIII i 1xV, wygrywając 18.600 zł i zawsze zajmując premiowane miejsce. Wyhodowana przez Andrzeja Zielińskiego Decossa to półsiostra innej wychowanki Stadniny Pegaz - frontowej DESERT DABBY (po Linamix), która w sezonie 2006 biła rówieśniczki w Austrian Oaks w Ebreichsdorfie (2000m) i Nagrodzie Liry (Oaks) w Warszawie.

Na zdjęciu tytułowym: Portret ogiera SILVANER (GER) (Lomitas – Suisun po Monsun) ur.2008r., hod. Gestüt Fährhof – zwycięzcy Preis der Winterfavoriten G3, Baden-Württemberg-Trophy G3, Golejewka, Prezydenta Miasta Wrocławia, drugiego w Gerling-Preis G2, St. Leger, Wielkiej Warszawskiej, trzeciego w Rheinland-Pokal G1, Bavarian Classic G3, Grosser Preis der Badischen Unternehmer G2 i IDEE Hansa-Preis G2. Fot. www.bazakoni.pl