25 10 2019

KROK PO KROKU


Onestepforward ponownie zwycięża we Francji.

Kategoria: Dobre, bo polskie
Napisał: folbluty

Niemal po miesiącu od zwycięskiego debiutu ponownie na centralnym, paryskim torze Auteuil wystartował trzyletni wałach ONESTEPFORWARD (Alandi – Ombreletta po Royal Court) hodowli FORTUM Michał Romanowski. 24 października na miękkiej (4,2) bieżni podopieczny trenera Guillaume’a Macaire’go miał 11 konkurentów w płotowym (11 skoków) Prix Lusignan na dystansie 3500 metrów. Wagi startujących trzylatków wahały się od 64 do 71 kilogramów i choć nasz bohater niósł tę najwyższą, to był jednym z faworytów publiczności. Dosiadający do Pierre Dubourg początkowo ulokował się na drugim miejscu. Po V płocie był czwarty, a po IX piąty, by wkrótce, mimo błędu podczas X skoku, przesunąć się na miejsce trzecie. Po ostatnim płocie Onestepforward zademonstrował dobry i skuteczny finisz, zwyciężając o 2 długości w czasie 4’26.45” – gonitwę ukończyło 7 koni (5 zostało zatrzymanych). Pierwsza nagroda to 21.600 €, a suma dotychczasowych wygranych polskiego konia wzrosła do 46.560 €.

Wyhodowany nad Wisłą trzylatek pochodzi z silnie ugruntowanej linii żeńskiej i podobnie jak Tunis czy Meeting Life jest najlepszą reklamą krajowej hodowli koni pełnej krwi oraz Jesiennej Aukcji na Służewcu, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek (28 października).

Na zdjęciu: Krewniak wałacha Onestepforward – 23 października 1988 roku w Dusseldorfie klasowy OMEN (Dakota – Ombra po Antiquarian) hodowli POHZ Chojnów pod dżokejem Horwartem zwycięża w Preis der Spielbanken des Landes G3.