17 12 2018

TRZECI SUKCES MEETING LIFE’A WE FRANCJI


W niedzielę, 16 grudnia na torze Pau zwyciężył trzyletni ogier hodowli SK Widzów – Anna Tyszko.

Kategoria: Dobre, bo polskie
Napisał: folbluty

W niedzielę, 16 grudnia na torze Pau zwyciężył trzyletni ogier hodowli SK Widzów – Anna Tyszko. W sprzedażnym Prix d’Aressy na dystansie 3300m konie miały do pokonania 12 płotów. Z czternastu uczestników gonitwy cztery zaliczyły upadki (na płotach drugim, ósmym i jedenastym), a dwa straciły jeźdźców (płot drugi i dziewiąty). Dobrze skaczący Meeting Life prowadzony był przez pannę Nathalie Desoutter "po małym kole", na 3-4 miejscu, a na front wyszedł po dziewiątym płocie, by po kolejnym skoku zacząć powiększać przewagę nad rywalami. Na celowniku miał jej aż 12 długości, a na miękkiej bieżni (4,7) zmierzono mu czas 4’15.30”. Podopieczny trenera Guillaume’a Macaire’go wygrał 8.640 €, był to jego 11 start w sezonie 2018 i trzeci zakończony sukcesem. W pozostałych (z wyjątkiem debiutu) zawsze plasował się na płatnej pozycji, a łączna suma jego tegorocznych wygranych to 52.015 €. Gonitwę można obejrzeć między innymi na naszym profilu na facebooku.

MEETING LIFE (Exciting Life – Mikola po Dixieland), który w wieku 2 lat był blisko drugi w Mokotowskiej, pochodzi z pierwszego rocznika (Widzów) po dzielnym, wcześnie dojrzewającym sprinterze. W 2015 r. urodziło się 7 źrebiąt, z których biegały i zwyciężały 3 – oprócz naszego bohatera ogiery RAKIJA (od River Night po Sholokhov) – dwulatkiem wygrał Próbną i Nemana oraz DAKAR (od Decossa po Ecosse). W drugiej stawce (Moszna) znalazło się 11 źrebiąt (w tym czeski og.NEL), z których dwulatkami biegało 7, a zwyciężały 2 – ogiery MUMINEK (od Musical Parade po Amadeus Wolf) oraz IN TIME (od Intima po Zafonium). EXCITING LIFE (po Titus Livius) w 2017 roku uplasował się trzeci w ranking reproduktorów – ojców dwulatków, a w tym sezonie (2018) zajął w nim miejsce siódme.

Na zdjęciu: Ze zbiorów grafiki i malarstwa Polskiego Klubu Wyścigów Konnych - „The Liverpool Great National Steeple-Chase” John Harris młodszy według F.C. Turnera.