2 12 2018

NEO ZWYCIĘŻA W DORTMUNDZIE


Pięcioletni wałach dowolnie o 11 długości wygrał dystansowy handicap w Niemczech.

Kategoria: Dobre, bo polskie
Napisał: folbluty

W piątek 30 listopada, na piaskowej (standardowej) bieżni, przy sztucznym świetle (zaplanowany na 19.25 start odbył się o 19.34), dosiadany przez amazonkę Sybille Vogt, w 11-konnej stawce handikapu (klasy D) na 2500m NEO (Ecosse – Nowa Nadzieja po Jape) hodowli Kishore Mirpuri, a własności Estel Sp. z o.o. niósł najniższą wagę (52kg) i był absolutnym autsajderem (534 za 10 €).

I nie mogło być inaczej, bo trenowany w Czechach przez Grzegorza Wróblewskiego ulubieniec swojego właściciela - Adama Chodowca sezonu 2018 do udanych nie zaliczy. Wiosną w Polsce zamykał pole w Nagrodach Dandolo (Hcp Otwarcia) i Golejewka, a pod koniec czerwca wyjechał za południową granicę, gdzie przeszedł zabieg kastracji.

Po dłuższej przerwie, 20 października w Dreznie, wystartował w handicapie (klasa D) na 2950m i pod Eduardo Pedrozą kończył ostatni (biegało 6 koni), tracąc do zwycięzcy prawie 34 długości (tor 3,2; czas 3’16.5”). 11 listopada z dobrze znającym go Piotrem Krowickim w siodle, ponownie był ostatni – tym razem w Monachium w 8-konnym handicapie (klasa E) – ponad 45 długości za zwycięzcą (tor 5,0; czas 2’27.3”).

Warto jednak przypomnieć, że trzylatkiem wygrał Neo na Służewcu Nagrodę Sac-a-Papier (a także wymagające staminy wyścigi I grupy o szarfy Łeb w łeb i Espadona), a w zeszłym roku plasował trzeci w Prezesa Totalizatora Sportowego, Kozienic, St.Leger i Wielkiej Warszawskiej. W wieku dwóch lat wygrał Próbną i był z miejscem w Nagrodach Dakoty i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (dwukrotnie czwarty) oraz Nemana (trzeci).

W Dortmundzie Neo, który podobnie jak JAM JULIETTA (Wiosenna, druga w Oaks) pochodzi z nicku Ecosse x Jape, powiększył stan posiadania o 3.500 €, potwierdzając swój dystansowy talent. Autorom jego sukcesu serdecznie gratulujemy, życząc kolejnych udanych występów.

Na zdjęciu: Grafika autorstwa Michała Siemińskiego.