konie-folbluty   Witaj na stronie Polskiego Związku Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej.

Celem naszego Związku jest dążenie do rozwoju i doskonalenie hodowli koni pełnej krwi angielskiej w Polsce.


   Welcome to the Polish Thoroughbred Breeders Association site.

The aim of our Association is the development and improvement of breeding thoroughbred horses in Poland.

Hortensja wspaniała klacz polskiej hodowli
30.08.2011
W sobotę 30 lipca rozegrana została Nagroda Liry (Oaks), najważniejszy wyścig dla 3 letnich klaczy na dystansie 2400 m. Zwyciężyła klacz Hortensja –/In Camera – Halszka po Goldnayev od Helena de la Roque FR/ wyhodowana przez Pana J.Szmyta i będąca własnością Panów J i J. Szmyt.
Klaczy dosiadał Tomaš Lukašek a trenował Krzysztof Ziemiański. Swoją klasę Hortensja potwierdziła 27 sierpnia 20011 wygrywając Nagrodę SK Krasne /2200 m./ bijąc świetną klacz Kardinale. Hortensji dosiadał dżokej G.Hind.
Serdecznie gratulujemy właścicielom tej wspaniałej klaczy
Szkoda że og. In Camera-syn wyśmienitego og.Sadlers Wells od Clandestina po Sekretariat pokrył w tym sezonie tylko 2 klacze.
folbluty-hortensja Zdjęcie: Edyta Twaróg
Trzecia Korona dla INTENSA
30.08.2011
Rozegrana w niedzielę 28 sierpnia 20011 Nagroda St.Leger pozbawiła wątpliwości tych którzy je mieli. Trenowany przez Krzysztofa Ziemiańskego Intens-(Belenus – Inicjatywa po Juror) potwierdził swoją nadzwyczajną wartość wygrywając pod Tomašem Lukaškiem Trzecią Koronę na służewieckim torze. Dystans 2800 m.pokonał w czasie 2”53,8 poprawiając o 0,2 sekundy rekord toru, który należał do węgierskiej klaczy Gabona (Bank-Galine po Cavallino) ustanowiony w 1965 r.
Gratulujemy Panu Romanowi Piwce hodowcy i właścicielowi zwycięskiego konia, dżokejowi Tomašowi Lukaškowi, jak również trenerowi Krzysztofowi Ziemiańskiemu i Jego współpracownikom.
Przegląd roczniaków w SK Awajki
30.08.2011
Pan Bogdan Tomaszewski zaprasza członków Związku na przegląd roczniaków w SK Awajki, który odbędzie się 14 września o godz. 12
Jubileusz 90 lecia Stadniny Koni w Golejewku
30.08.2011
Stadnina Koni Golejewko zaprasza hodowców pełnej krwi angielskiej na uroczysty przegląd i aukcję koni w dniu 15.09.2011 r.
Program:
9.00 Przegląd koni
12.00 - 13.0 Rejestracja klientów
12.00 Lunch
13.00 Licytacja
Wspaniały sukces polskiej hodowli og.INTENS wygrywa DERBY 2011
06.07.2011
W spotkaniu przedderbowym, które odbyło się w sobotę 2 lipca w pałacu Juliana Ursyn Niemcewicza - siedzibie Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, organizowanym przez nasz Związek, uczestniczyli prawie wszyscy właściciele i trenerzy koni biegających w Derbach, jak również władze Polskiego Klubu Wyścigów Konnych, Totalizatora Sportowego i innych organizacji związanych z hodowlą koni, sportem jeździeckim i organizacją prób selekcyjnych. Wszystkich nurtowało pytanie, jak ułoży się wyścig i który koń wygra?
Odpowiedzi na to pytanie udzielił następnego dnia og.INTENS --/Belenus-Inicjatywa po Juror/ wyhodowany przez Romana Piwko, wygrywając w pięknym stylu o 12 długości Derby 2011.
Konia przygotował do zwycięstwa trener Krzysztof Ziemiański, a dosiadał czeski dżokej Tomaš Lukašek. Intens pokonał 16 koni pochodzących z Francji, Irlandii, USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Polski.
Pan Roman Piwko, wieloletni członek Związku, czekał na ten sukces 22 lata. Stadninę swoją założył we wrześniu 1989 roku w Skorogoszczy na półwyspie, który opływa rzeka Nysa Kłodzka, na terenach, w skład których wchodzą łąki, pola i lasy. Dysponuje ona torem do treningu koni o długości 800 metrów i 10 metrów szerokości, jak również krytą ujeżdżalnią o wymiarach /40m x 18m/

INTENS syn Belenusa niemieckiego derbisty i klaczy Inicjatywa po Juror pochodzi ze starej żeńskiej linii, której założycielką na ziemiach polskich była klacz Mary Langden-/Carlton-Countess Langden ur. w 1890, zakupiona do hodowli w Polsce przez księcia S. Lubomirskiego. Jej córka Elly Langden wraz z ogierem Sac a Papier dała wyśmienitą Lirę, zwyciężczynię w Petersburgu nagród Próbnej, Produce i Rzeki Newy, w Moskwie Produce i Middle Park Plate, a w Wiedniu była druga w Austria Preis.
Jako trzylatka wygrała austriacki Oaks w Wiedniu i rosyjski Oaks „ Nagroda Triochgornej” w Moskwie ,wygrała również w Wiedniu Oktober Stuten Rennen , Buccaneef Rennen i inne.
Jej córka kl.Ruń po Fils du Vent ur.w 1914 biegała z powodzeniem w Austro-Węgrzech i Warszawie, Następnie poprzez Icy Wind po Ballyheron/ GB/Ikarię po Chenonceaux hodowli francuskiej, Irońię po San /GER/Intrade po Dorpat, dochodzimy do epokowej Irandy ur.1973 w SK Moszna po Deer Leap/IRE/ zwyciężczyni Derbów w 1976, Oaks i Wielkiej Warszawskiej, a następnie przez Irlandię po Dakocie/IRE/,Inwazję po Who Knows/IRE/ Inicjatywę po Juror/POL/dochodzimy do INTENSA. Ubiegłoroczna derbistka 2010 kl.Infamia to bliska kuzynka Intensa - mają wspólną praprababkę Irandę.
Wszystkie wymienione klacze, aby pozostać w hodowli musiały się wykazać dobrą karierą wyścigową. Kryte w każdym następnym pokoleniu wybitnymi ogierami, stają się „bankiem”wybitnych genów. Dlatego analiza rodowodu jest tak ważną czynnością w hodowli i typowaniu zwycięzców.

Panu Romanowi Piwce Zarząd Związku składa serdeczne gratulacje !!!
Gratulujemy również Panu Andrzejowi Zielińskiemu za zajęcie 3 miejsca przez wyhodowanego przez niego w Nowej Wronie ogiera Boozer, Panom Januszowi i Michałowi Romanowskim za 4 miejsce Og.Mały Kapral i Stadninie Koni w Iwnie za 5 miejsce og. Burbon.

POLSKA HODOWLA GÓRĄ !!!
folbluty-intens-derby
Od lewej Dariusz Młotkiewicz - minister z Kancelarii Prezydenta RP, Artur Jednaszewski - kierownik d/s wyścigów-Totalizator Sportowy, czeski dżokej Tomaš Lukašek, ogier INTENS, Marek Muszyński - prowadzący konia i Roman Piwko - hodowca i właściciel zwycięskiego konia.
Autor: Edyta Twaróg.
folbluty-intens-derby2
Autorzy Zwycięstwa: Trener Krzysztof Ziemiański, og. INTENS, Roman Piwko - hodowca i właściciel konia, Tomaš Lukašek - dżokej z Czech i Marek Muszyński związany ze stajnia.
Autor: Edyta Twaróg.
Spotkanie przedderbowe
23.06.2011
Zarząd Polskiego Związku Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej uprzejmie zaprasza
W.P. CZŁONKÓW ZWIĄZKU

na SPOTKANIE TOWARZYSKIE

organizowane przy poparciu POLSKIEGO KLUBU WYŚCIGÓW KONNYCH tradycyjnie w przeddzień Derby, które odbędzie się w sobotę 2 lipca 2011 r. w Pałacu Ursyna Niemcewicza – Siedziba Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego Warszawa, ul. Nowoursynowska 166. Rozpoczęcie o godzinie 20.00 – obowiązują stroje wieczorowe. Będzie nam bardzo miło gościć Państwa. Serdecznie zapraszamy.

Prezes Zarządu
Michał L. Wojnarowski

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu
tel.(022)844-97-47
wetfarma@wp.pl - Małgorzata Ochmańska - Hecold
Zaproszenie (plik .doc)
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |