konie-folbluty   Witaj na stronie Polskiego Związku Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej.

Celem naszego Związku jest dążenie do rozwoju i doskonalenie hodowli koni pełnej krwi angielskiej w Polsce.


   Welcome to the Polish Thoroughbred Breeders Association site.

The aim of our Association is the development and improvement of breeding thoroughbred horses in Poland.

Zmarł Andrzej Jacek Karaszewski
21.03.2015
"W poniedziałek 2 marca, w wieku 72 lat zmarł Andrzej-Jacek Karaszewski. Niewielu ludzi cechuje tak wyjątkowa skromność, która charakteryzowała Pana Jacka. Nie należał przecież do osób z pierwszych stron wyścigowych rubryk, a jednak efekty Jego pracy służyły wielu pokoleniom odwiedzającym tor na warszawskim Służewcu. Do Działu Techniczno-Selekcyjnego Państwowych Torów Wyścigów Konnych trafił w styczniu 1967 roku, by już od lipca zostać redaktorem wyścigowego programu. Od 1970 pełnił też funkcję spikera podczas mityngów, bo oprócz wielu talentów, nie tylko plastycznych, miał przecież głos o stonowanej, bardzo przyjemnej dla ucha, niskiej barwie. W 1972 roku dokonał odważnej zmiany w redakcji programu, którego format był odtąd mniejszy, znacznie poręczniejszy. Ostatnie 20 lat (od 1995 roku) wraz z żoną Małgorzatą i zaprzyjaźnioną grupą autorów prowadził „Wydawnictwo Z m. do m. – Wyścigi Konne”, którego coraz rzadszy w dzisiejszych czasach profesjonalizm szybko docenił Polski Związek Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej, obejmując wydawnictwo honorowym patronatem. Program, zwany „zielonym”, z miejsca zyskał uznanie graczy, którzy przez te wszystkie lata pozostali mu wierni. Podobnie rzecz się miała z podsumowującymi coroczną rywalizację magazynami. Przy tym Pan Jacek, z sobie właściwym spokojem i cierpliwością, znosił rozmaite ataki na wydawnictwo, zakazy jego sprzedaży na torze, czy też nieudolne próby kopiowania i ... zwyczajnie robił swoje, udowadniając trafność sentencji, że warto być przyzwoitym."

Zarząd Związku składa rodzinie zmarłego szczere kondolencje.
Życzenia
24.12.2014
Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz sukcesów i pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2015 życzy w imieniu Zarządu Polskiego Związku Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej
Michał L. Wojnarowski - Prezes Zarządu
Nagroda Efforty 2014
07.12.2014
Nagrodę Efforty(kat.A) najważniejszą gonitwę dla 2-letnich klaczy wygrała w sobotę 25.10.2014roku klacz Milaneza (Exaltation-Mikola po Dixieland) hod. SK Widzów. Milaneza jest trenowana przez Macieja Jodłowskiego a dosiadał ją podobnie jak w poprzednich trzech zwycięstwach czeski dżokej Martin Srnec. Milaneza biegała dotychczas 4 razy i 3 razy wygrała(IIgr;Dorpata;Dakoty; IVm w Min.Rol.). Milaneza wygrała nagr. Efforty po przesunięciu kl.Tavriya(FR) z Im na III m za odprowadzanie Milanezy na prostej finiszowej na zewnątrz oraz zajechanie drogi Milanezie i kl.Paradise Island(dwaj trenerzy złożyli protest). Tu warto zaznaczyć , że w poprzednim wygranym wyścigu Tavriya również zbaczała na zewnątrz ale była prowadzona po prawej stronie stawki klaczy. Klacz Milaneza pochodzi z zasłużonej widzowskiej rodziny klczy Miss Victory 1945 hod.B.Bergerowej a jej Matka Miss Victis była hodowli Michała Róga znanego hodowcy koni pełnej krwi w Moczydle.
Miss Victory po bardzo dobrej karierze wyscigowej - wygrała 6 wyścigów w tym Wiosenną i Krasne; trafiła do Widzowa. Tu założyła rodzinę która wydała dobre i bardzo dobre konie wyścigowe jak Mister Tory-zwycięzca wielu nagród pozagrupowych w tym najważniejszych: Min.Rolnictwa;DERBY;Wielka Warszawska ; Magnum hod.SK Jaroszówka nie-pobity w 5 startach 2-latek od widzowskiej Mangalii a w ostanich latach jeden z ostatnich synów Dixielanda og.Masini swietny koń płotowo-przeszkodowy odnoszący sukcesy w Czechach i we Włoszech. Warto przypomnieć og.Mileryt półbrata Milanezy po Snow Kid , który w 2009 roku również w treningu M.Jodłowskiego jako 2-latek 3 razy wygrał w tym Dakoty i Mokotowską a następnie korzystnie sprzedany do Czech biega tam z powodzeniem w wyscigach płotowo przeszkodowych. .Pisząc o koniach z tej rodziny warto jeszcze wspomnieć og. siwego Murzynek po Szczecin, który po przeciętnej karierze wyścigowej został sprzedany do sportu a tam odnosił sukcesy. Wygrał 15 konkursów ogólnokrajowych i międzynarodowych w skokach. Największy sukces odniósł pod pózniej szym mistrzem olimpijskim Janem Kowalczykiem zajmując III miejsce w Wielkiej Nagrodzie Nowego Yorku w Madison Square Garden w 1975 roku. Była to jedyna taka wyprawa naszej ekipy do USA i Kanady po II wojnie światowej. Hodowcom koni pełnej krwi daję pod rozwagę rodowód Milanezy który nie zawiera imbredów na modne obecnie slawne ogiery, a klacz biega z powodzeniem i potrafi wygrywać. Swietny rodowód niestety nie gwarantuje sukcesów na torze i w hodowli jak się wydaje młodym(stażem )współczesnym naszym hodowcom. ( JK )
Tego samego dnia rozegrana została Wielka Służewiecka- międzynarodowa gonitwa płotowa na dystansie 3200 m.Z przyjemnością informujemy, że gonitwę wygrał 5 letni og. Test(Exaltation- Tempera po Athenagoras) hod. SK Jaroszówka, będący własnością Państwa Śzmiglów,trenowany przez J.Kozłowskiego a dosiadany przez P.Gogolewskiego
Skladamy serdeczne gratulacje Pani Annie Tyszko - wlaścicielce Milanezy , jak również Państwu Szmiglom właścicielom Testa.

Milaneza na celowniku dosiadający Martin Srnec


Ceremonia dekoracji -nagrody wręczają Michał Wojnarowski - Prezes Związku Hodowców i Jarosław Koch- Członek Zarządu.Odbierają trener- Maciej Jodłowski i dzokej Martin Srneczdjęcia - Monika Metza-Jodłowska
75 - lecie Toru na Służewcu - Jubileuszowe Spotkanie
07.12.2014
27 września 2014 roku na Służewcu odbyło się Jubileuszowe spotkanie ludzi związanych z torem. Z tej okazji Wicepremier - Minister Gospodarki Janusz Piechociński uhonorował zasłużone osoby ze środowiska związane z hodowlą i próbami selekcyjnymi, nagrodami i listami gratulacyjnymi. Ze środowiska hodowców koni pełnej krwi angielskiej wyróżnieni zostali - Bogdan Tomaszewski, Jerzy Budny, Michał Wojnarowski, Jarosław Koch, Małgorzata Ochmańska -Hecold , R. Gorczyca, Janusz Romanowski,Andrzej Zieliński, Iwona Chojnowska, Kishore Mirpuri i inni.

Nagrodzeni nagrodami specjalnymi-od lewej:Michał Wojnarowski, Andrzej Walicki, Mieczyslaw Melnicki, Andrzej Szydlik i Stanislaw Molenda.


Wyróżnieni: Bogdan Tomaszewski


Wyróżnieni: Jerzy Budny
zdjęcia pochodzą z archiwum Turf Club
Pismo do Ministra Rolnictwa
19.10.2014
Zamieszczamy pismo naszego Związku do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie prywatyzacji stadnin.

pismo cz.1
pismo cz.2

Artykuł o SK Iwno:
iwno.pdf
Spotkanie przedderbowe 2014
21.06.2014
Zarząd Polskiego Związku Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej uprzejmie zaprasza

W.P. CZŁONKÓW ZWIĄZKU

na SPOTKANIE TOWARZYSKIE

organizowane przy poparciu POLSKIEGO KLUBU WYŚCIGÓW KONNYCH oraz Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. które odbędzie się w sobotę 5 lipca 2014 r. w Pałacu Ursyna Niemcewicza – Siedziba Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego Warszawa, ul. Nowoursynowska 166. Rozpoczęcie o godzinie 20.00 – obowiązują stroje wieczorowe. Będzie nam bardzo miło gościć Państwa. Serdecznie zapraszamy.

Prezes Zarządu
Michał L. Wojnarowski


Uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu
tel.(022)844-97-47
wetfarma@wp.pl - Małgorzata Ochmańska - Hecold
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |