konie-folbluty   Witaj na stronie Polskiego Związku Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej.

Celem naszego Związku jest dążenie do rozwoju i doskonalenie hodowli koni pełnej krwi angielskiej w Polsce.


   Welcome to the Polish Thoroughbred Breeders Association site.

The aim of our Association is the development and improvement of breeding thoroughbred horses in Poland.

Pogrzeb śp. Jerzego Jednaszewskiego
05.11.2009
Z głębokim żalem informujemy, że 1 listopada 2009 r. zmarł w wieku 79 lat znakomity dżokej, trener i sędzia wyścigowy śp. JERZY JEDNASZEWSKI.
   Ten wspaniały sportowiec dostarczył nam wielkich przeżyć zdobywając trofea na torach polskich i europejskich.
  Składamy wyrazy współczucia synowi Arturowi Jednaszewskiemu, synowej Beacie i całej rodzinie Zmarłego.

W imieniu Hodowców - Zarząd Związku

  Nabożeństwo żałobne odbędzie się 9.11.2009 o godz. 10:30 w kościele św. Dominika przy ul. Dominikańskiej 2 w Warszawie, po którym nastąpi pogrzeb na miejscowym cmentarzu (ul. Wałbrzyska).
Nagroda Efforty
26.10.2009
Specjalna Nagroda Polskiego Związku Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej dla Hodowcy najlepszej 2 letniej klaczy.
  W sobotę 24 października 2009r. rozegrana została "Nagroda Efforty" - gonitwa międzynarodowa dla 2 letnich klaczy na dystansie 1400 m. Do gonitwy zapisano 6 klaczy najlepiej spisujących się w tym sezonie. Ta selekcyjna gonitwa ma za zadanie wyłonienie najlepszej.
Klacz Efforta - (Harlekin-Ententa po Kidg`s Idler), patronka tej gonitwy ur. w 1938r. w stadninie koni Ktery, należącej do Kazimierza Wodzińskiego, założycielka wspaniałej, istniejącej do dziś rodziny, dała takie konie jak m.in.jak Epikur, Erotyk, Eskulap, Effort.
  Nagrodę tą w tym roku wygrała klacz Dżuliwana - (Professional-Dżulliana po Aprizzo) urodzona 27.01.2007 w stadninie Państwa B.M. Pokrywków w Jeleniej Górze. Klacz trenował Wojciech Olkowski, a dosiadał Anton Turgaev. Drugie miejsce zajęła Kenya Dance wyhodowana przez A.Pietrzaka, trzecie Brydżida Z.Duplickiego.

GRATULUJEMY !!!

od lewej: Wojciech Olkowski - trener, Anton Turgaev - dżokej, Marian Pokrywka - hodowca, Michał Wojnarowski - prezes Związku, Małgorzata Ochmańska-Hecold - sekretarz Związku, Barbara Pokrywka - hodowczyni.
zdjęcia - Edyta Twaróg
Kliknij żeby powiększyć.
Sukcesy polskiej hodowli
16.10.2009
Niebywały sukces polskiej hodowli koni pełnej krwi angielskiej!!!
  W niedzielę 11 października 2009 roku na torze wyścigowym w Pardubicach w obesności wielotysięcznej publicznosci,wyhodowany w Polsce w Stadnine Koni Moszna koń TIUMEN - (Beaconsfield-Toskanella po Demon Club) wygrał 119 WIELKĄ PARDUBICKĄ.
  Konia trenował i dosiadał Josef Vana. Jest to pierwszy wyhodowany w Polsce koń, który sięgnął po zwycięstwo w historii tej trudnej gonitwy. Również 3 miejsce w tej gonitwie wywalczył NUMERO DUE - (Jape-Numata po Freedom`s Choice) wyhodowany przez Dorotę Kałubę i Bogdana Strójwąsa. Konia dosiadał Jiri Kousek a trenował Radek Holcak.
  Ponadto w innych gonitwach tego dnia, hodowla polska odniosła wspaniałe sukcesy i tak:
W Memoriale kpt.Poplera zwyciężył O`KEY - (Don Corleone-Ombretta po Dakota) wyhodowany w SK.Jaroszówka,którego dosiadał Jaroslav Myska. Drugie miejsce w tej gonitwie wywalczył URSAN - (Don Corleone-Uroda po Demon Club) wyhodowany przez Tomasza Rejmana.
W Nagrodzie "Cena Labe"wygrał BREMEN PLAN - (Enjoy Plan-Bremen Rose po Shadeed) wyhodowany w Stadninie Koni Strzegom PKI.SA dzokej Marek Stromsky, trener Radek Holcak.
W Nagrodzie "Paramo" drugie miejsce wywalczył KAMIEŃCZYK - (Jape-Komańcza po Conor Pass) z SK.Jaroszówka. Również w Nagodzie "Ministerstva pro mistni rozwojCR" wyhodowany w Polsce CALAND - (Jape-Ciekawska po Dakota) hod. DAMIS zajął drugie miejsce.
  Na tle tych ostatnich sukcesów, chcemy przypomnieć zwycięstwa polskich koni na zagranicznych torach.
  AGE OF JAPE ur.12.03.2006 (Jape-Age of Gold) to wspaniały wytwór polskiej hodowli. Urodzony w SK.Strzegom posiada niebywałą karierę. Na 11 startów 10 zwycięstw. U naszych południowych sąsiadów wygrał wszystko co było można tz.Derby Czeskie, Derby Słowackie, St.Leger w Pradze, St.Leger w Bratysławie. Główne sukcesy odnosił pod dżokejem Jean Pierre Lopez i w treningu Frantiśka Holćaka. To wspaniały ambasador polskiej hodowli. Jego sukcesy przełożyły się już na zainteresowanie klientów potomstwem og.Jape.
  Kl.JAGABELLA-(Don Corleone-Jagoda po Zinaad) hodowli Witolda Krzemińskiego. 13 września wygrała w Bratysławie słowacki Oaks pod Piotrem Krowickim i w treningu Adama Wyrzyka.
Derby Austriackie wygrał Golden Tirol będący w polskim treningu Adama Wyrzyka, dosiadany przez Piotra Krowickiego. Drugie miejsce zajął INFORMATYK-(Delator-Infanteria po Jape) urodzony w SK.Jaroszówka, trenowany przez Bolesława Mazurka, a dosiadany przez Jerzego Ochockiego. Hodowcom wymienionych koni, właścicielom stadnin w których się urodziły, trenerom i dzokejom składamy serdeczne gratulacje i podziękowanie za wkład w rozwój i podniesienie rangi polskiej hodowli koni pełnej krwi angielskiej.
Zarząd Związku
Przegląd stadniny
22.09.2009
Prezes Stadniny Koni w Krasnym Pan Lech Kaczorowski, zaprasza członków Polskiego Związku Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej na przegląd stadniny,który odbędzie się w środę 23 września o godzinie 10. Również Prezes Stadniny Koni w Kozienicach Pan Andrzej Zych,zaprasza Nas na przegląd stadniny w czwartek 24 września o godz.10. Za zaproszenia - dziękujemy.
Pogrzeb śp. Andrzeja Prądzyńskiego
19.08.2009
Dwunastego sierpnia w wieku 95 lat, zmarł Andrzej Prądzyński, zasłużony członek Polskiego Związku Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej. Msza za jego duszę zostanie odprawiona 19 sierpnia 2009 r. o godz. 16 w kościele parafialnym Św. Barbary w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 51. Złożenie prochów śp. Andrzeja Prądzyńskiego w kaplicy rodzinnej w sobotę 22.08.2009 o godz. 13, w miejscowości Skarpa, 6km od Sępólna Krajeńskiego w kierunku Tucholi (droga nr 241).
Nowy skład Rady Polskiego Klubu Wyścigów Konnych
19.08.2009
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi na podstawie art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 18 stycznia 2001 r. o wyścigach konnych(Dz. U. Nr 11, poz 86, z późn. zm.) powołał na członkow Rady Polskiego klubu Wyścigów Konnych następujące osoby z naszego związku:

Michał Wojnarowski
Bogdan Tomaszewski
Kishore Mirpuri
Marian Dudzik
Józef Kempa
Waldemar Rowiński
Krzysztof Tyszko
Andrzej Zieliński
Rada na swojego przewodniczącego wybrała Bogdana Tomaszewskiego
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |