SANTO CERRO W FORMIE

Santo Cerro drugi we włoskim Merano w 6-konnej stawce płotowego Corsa Siepi dei 4 anni Grupa 2.

Kategoria: Dobre, bo polskie
Napisał: folbluty

W niedzielę 24 września na bieżni we włoskim Merano w 6-konnej stawce płotowego wyścigu dla czterolatków (Corsa Siepi dei 4 anni Grupa 2) na dystansie 3500 metrów Santo Cerro (Sorbie Tower – Santa Caterina po In Camera) hodowli SK Krasne zameldował się na celowniku drugi. Dzielnego wałacha trenuje Grzegorz Wróblewski, a dosiadał konia dżokej Jan Faltejsek. W stylu start-meta, dowolnie o 6 długości wygrał przygotowywany przez Guillaume’a Macaire’go francuski CANDIDE (po Turtle Bowl) z Bertrandem Lestradem w siodle. Santo Cerro w dystansie galopował początkowo na drugiej, potem na trzeciej pozycji. Skakał dobrze, ale na finiszu nie zdołał zagrozić zwycięzcy. Wziął jednak rewanż na wałachu Zanini (tym razem czwarty), z którym przegrał trzy tygodnie wcześniej. Gonitwę ukończyło 5 koni, a nasz bohater wzbogacił swoje konto o 8.500 EUR.

Triumfujący CANDIDE dwulatkiem w treningu Andre Fabre’a wygrał Prix Thomas Bryon G3 na 1400m (Saint-Cloud) i był niepokonany w dwóch wyjściach (w debiucie zwyciężył na tym samym dystansie i torze). Rok później biegał też tylko dwa razy, ale już bez powodzenia – pozostał bez miejsca w kwietniu w Chantilly i pod koniec sierpnia w Deauville w milerskich wyścigach Grupy 3. W sezonie 2017, już po kastracji i pod wodzą nowego trenera rozpoczął starty w płotach. Przed sukcesem we Włoszech zaliczył 6 występów na ojczystych bieżniach i był 2xI, 1xII (Grupa 3 na 3900m – Auteuil) i 1xIV (Listed na 3900m – Auteuil). Szczegóły jego kariery sa dostępne na stronie www.france-galop.com, a wyścig z Merano można obejrzeć (między innymi) na naszym profilu na facebooku.

Na zdjęciu: Over a Fance in Good Style, Charles Hunt i synowie wg Benjamina Herringa (1830-1871), akwaforta, akwatinta kolorowana akwarelą, papier. Fot. Dziewiętnastowieczna grafika angielska ze zbiorów Polskiego Klubu Wyścigów Konnych.